NajdiKáru - soukromá inzerce ojetých aut, bez autobazaru, bez provize!

Jak na to při prodeji ojetého vozu

Tak a je to tady. Je načase se rozloučit se svým automobilem.

 

Tak a je to tady. Je načase se rozloučit se svým automobilem. Rozrostla se vám rodina a vaše auto sebou při jízdě do kopce žalostně trhá nebo jste si vyhlédli novější model? V každém případě je nejvyšší čas vystavit inzerát a svůj vůz výhodně prodat!

 

Fotografie je základ úspěchu

Inzerát auta za několik desítek (či stovek) tisíc, u kterého není žádná fotografie, nejspíš moc reakcí nezíská. Hromadu zájemců vám ale nepřinese ani špatná fotka. Jak na to tedy správně a efektivně?

Automobil foťte vždy na denním světle za slunečného počasí, ne pod nánosem sněhu ani při pořádném lijáku. Dbejte na to, abyste měli pokud možno perfektní hlavní fotografii, na které si potencionální kupující může prohlédnout CELÉ auto. Pečlivě nafoťte přední i zadní část vozu, nevynechejte pár fotografií interiéru. Pokud má auto nějaké viditelné vady, zdokumentujte je také.

 

Věcný a pravdivý popis

Sentiment se zde necení, výstižný popis naopak ano. Vyhněte se klišé i odpovědím na nejčastější otázky: Kolik má najeto? Kdy končí STK? Rok výroby? Popište skutečný stav vozidla, jeho přednosti (zachovalý interiér) i vady (nefunkční klimatizace). A pokud vůz nedávno prošel servisem a vy jste investovali nemalou částku např. do nové baterie, nezapomeňte to zmínit.

Nepoužívejte CAPS LOCK ani hromadu vykřičníků!! - nepůsobí důvěryhodně. A pokud máte občas pocit, že čeština není vaše nejsilnější stránka, nechte si inzerát raději od někoho zkontrolovat.
 

Vždy připraven(i)

Máte prvního vážného zájemce? Skvělé. I když se jistě těšíte na šťavnatou částku, nenechte nic na náhodě a mějte vše připraveno - servisní knížku, protokoly z STK, faktury z autoservisu… Před prodejem si také zajistěte výměnu oleje a kontrolu všech kapalin, aby se během zkušební jízdy nerozsvítila nějaká kontrolka. Pokud některé závady řešit již odmítáte, je dobré znát alespoň znát přibližnou cenu budoucí opravy. Připravte se na jakýkoliv dotaz.

Stoprocentně neuškodí ani generální úklid automobilu. Dejte si opravdu záležet, ať se auto jen blýská. Můžete také využít profesionální vyčištění a garantujeme vám, že uděláte dobrý první dojem. Pokud jste navíc k autu měli silný citový vztah a dle toho bylo také vyzdobeno, odstraňte veškeré osobní předměty, jako přívěsky nebo různé nálepky. Zájemce si sám sebe představuje v čistém minimalistickém autě.

 

A na závěr ještě jedna rada: AKTUALIZUJTE. Pokud se vám při prodeji auta nedaří, zvažte třeba nižší cenu nebo investici do drobných oprav. Venku leží sněhová pokrývka a vy jste auto fotili u rozkvetlé třešně? Udělejte si novou fotografii, zachovejte aktuálnost. A jestli váš inzerát jednoduše zapadl a nahradily jej novější nabídky, bude lepší jej zaktualizovat nebo nahrát celý znovu.

 

Přejeme hodně štěstí s prodejem!