NajdiKáru - soukromá inzerce ojetých aut, bez autobazaru, bez provize!

Vítězná auta: Která kupujeme nejvíce?

Není velkým tajemstvím, že Češi jsou (nejen ve výběru aut) poměrně konzervativní.

 

Není velkým tajemstvím, že Češi jsou (nejen ve výběru aut) poměrně konzervativní. Zůstáváme věrní “staré dobré” škodovce a neexperimentujeme ani s barvami automobilu. Mezi nejoblíbenější barvy našich vozů patří už druhým rokem bílá, šedá a modrá. Důvod je jednoduchý - většinu aut pořizují firmy, které dávají automaticky přednost konzervativnějším barvám. A jaké volí Češi konkrétní modely?

Jasným vítězem mezi nejprodávanějšími značkami je mladoboleslavská Škoda Auto - největší výrobce automobilů v ČR. Měsíčně tato automobilka dodává cca 100 tisíc vozů v čele se Škoda Octavia. Ačkoliv na začátku roku klesl prodej tohoto modelu o 4,5 %, s počtem 25.834 prodaných aut se stále drží na špici českého žebříčku. A co zájemci o “oktávku” oceňují nejvíce? K těm nejsilnějším stránkám patří vnitřní prostor, praktičnost a samozřejmě objem zavazadlového prostoru.

 

Škoda Octavia je samozřejmě vítězem také v kategorii nejprodávanějších vozů nižší střední třídy. Zatímco prodej Octavie meziročně drobně klesl, a to z 2.655 na 2.222 registrovaných kusů, Škoda Rapid slaví prodejní úspěchy. Její registrace meziročně vyskočily téměř o 60 %. S 1623 registrovanými vozy tak Rapid obsazuje druhé místo.

Třetí příčku zabírá zcela jiná společnost - Hyundai. Její model Hyundai i30 je oceňován především díky nadstandardním jízdním vlastnostem, řešení přístrojové desky nebo velmi dobře odhlučněné kabině či tichému motoru. 797 registrovaných vozů dalo tomuto modelu v ČR náskok i před oblíbeným Volkswagenem Golf (547 kousků).

V kategorii malých vozů zvítězila Škoda Fabia s 1737 registrovanými vozy. Stejná automobilka hraje prim také v kategorii vozů střední třídy, kde se stala vítězem Škoda Superb.

V Česku teda hraje prim především společnost Škoda. Jak to ale vypadá v ostatních zemích? Ukážeme vám, jaké modely jsou oblíbené i jinde ve světě.

Dokázali byste si správně tipnout vítěze v sousedním Německu? Ano, je to Volkswagen - v překladu “lidový vůz”. Nejprodávanějším modelem je Volkswagen Golf, v loňském roce se jej prodalo neuvěřitelných 172 434 kusů. Za dobu své existence byl ze zlaté příčky sesazen na domácí půdě jen párkrát.

Ve Francii vítězí Renault Clio se svým úsporným motorem, nízkou pořizovací cenou i náklady. V Itálii je zase jasným favoritem malý městský medvídek Fiat Panda, který je ideální na městské popojíždění. V Rusku vede Lada Vesta s velkým vnitřním prostorem a bohatou základní výbavou, v USA zase své plechové konkurenty válcuje Ford F s 909.330 registrovanými vozy.

Na tyto a další nabízená auta se můžete podívat na NajdiKáru.cz