NajdiKáru - soukromá inzerce ojetých aut, bez autobazaru, bez provize!

Jaro je tu! Připravte na něj dobře i své auto

Konečně to přišlo. Konec náledí, sněhové břečky i ranního škrábání, při kterém vám mrzly prsty.

 

Konečně to přišlo. Konec náledí, sněhové břečky i ranního škrábání, při kterém vám mrzly prsty. Přivítejte teplé sluneční paprsky a příjemně nahřátou kapotu. Než se ale zcela oddáte jarní náladě, nezapomeňte jarně naladit i svého plechového mazlíka.

Pneumatiky, pneu, kola, gumy...

Ano, řeč je stále o tomtéž. Spousta řidičů má s jarním obdobím spojeno také přezutí zimních pneumatik na letní. Do 1. dubna by tak všechna auta měla být vybavena novými pneu. Nesnažte se výměnu uspěchat. Jak jste se mohli letos přesvědčit, i březnové počasí může být hotovým měsíčním aprílem.

 

Kapaliny

Ať už se jedná o brzdovou či chladicí kapalinu nebo motorový olej, prázdná nádržka vás může dostat snadno do problémů. Pokud stav těchto kapalin kontrolujete průběžně, máte nejspíš vyhráno. V opačném případě je ale nutné na konci zimy vždy stav provozních kapalin zkontrolovat. Nezapomeňte také vyměnit zimní směs do ostřikovačů za letní - je vhodnějším pomocníkem v boji s pylem i hmyzem.

 

Světla svítí, stěrače stírají

To je pro začátek určitě dobrá zpráva. Pokud však vaše auto celou zimu nespalo pod metry sněhové pokrývky, jeho stěrače nejspíš dostaly při nízkých teplotách celkem zabrat. Zkontrolujte proto pořádně gumové lišty u stěračů, zda není snížena jejich účinnost. Jejich bezchybná funkce vám při jarních deštích přijde určitě vhod.

 

Klimatizace

Řada servisů doporučuje kontrolu klimatizace alespoň jednou ročně. Proč to tedy nespojit s velkou jarní přípravou auta? V létě navíc budete klimatizaci využívat pravidelně a její znečištění vám může jízdu pěkně znepříjemnit. Přes zimu se totiž mohou v klimatizaci tvořit plísně, které navíc zvyšují spotřebu vozu. Zanesený kabinový filtr může být také zdrojem nebezpečných alergenů, jako třeba pylu.

 

Autobaterie

Tak se přiznejte, kdo z vás nechal auto pokaždé trochu rozehřát, než začal žhavit motor? Zimní rána bývají uspěchaná a baterie občas trochu stávkuje. Současné akumulátory by měly vydržet zhruba 6 let. Pohledem však stav baterie nezjistíte, proto doporučujeme návštěvu oblíbeného autoservisu. Budete mít pak jistotu, že nezůstanete trčet někde na dálnici.

 

Ještě trocha lesku...

Některým majitelům vozů netřeba tuto zdánlivou drobnost připomínat. Jezdí do myčky každý měsíc a jejich dopravní prostředek je pořád jako ze žurnálu. Pokud si ale na myčku příliš nepotrpíte, bude potřeba pěkně (ručně) máknout. Tak popadněte vysavač, šampon a leštěnku a vzhůru do toho! Pozornost věnujte také interiéru. Pořádná jarní očista vám asi pár hodin zabere, ale na sluníčku vám to určitě půjde raz dva. Při mýdlové očistě mrkněte taky na platnost technické a prolustrujte obsah lékárničky. Nikdy nevíte, kdy se bude hodit.


 

Tak a je to (skoro) za vámi. Už se těšíte na tu opravdu slunečnou jarní projížďku? My už se nemůžeme dočkat! A jestli vám k fajn projížďce chybí to podstatné - auto - zavítejte na naše webové stránky www.najdikaru.cz. Určitě zde najdete nějakou pěknou novou známost.