NajdiKáru - soukromá inzerce ojetých aut, bez autobazaru, bez provize!

Správný posed za volantem

Člověk se často v různých článcích dočte, že správná pozice za volantem je velmi důležitá, že tak předcházíte zraněním a umožňuje vám lépe vnímat vůz a tak dále… Jak taková pozice ale přesně vypadá?

Sklon sedačky

U sklonu sedačky je dobré mít na paměti, že správná pozice nemusí být nutně ta nejpohodlnější. To je odkaz především na řidiče, kteří za volantem téměř leží a v tom nejhorším případě se ještě musí naklánět, aby vůbec dosáhli na volant. To je přesně příklad toho, jak to nedělat. Záda řidiče opřeného v sedačce by měli s linií vozovky svírat téměř pravý úhel, maximálně by měl být lehce zakloněný. Pokud si takto seřídíte sedadlo, poznáte, že se vám budou lépe ovládat páčky pod volantem. Výrobci totiž konstruují auta přesně pro tuto pozici řidiče.

Vzdálenost sedačky

Pokud už jste nastavili opěradlo, je čas se podívat na vzdálenost sedačky od volantu a pedálů. Ta se dá lehce odvodit. Sedněte si a naplno zmáčkněte spojku (brzdu). Noha by měla být v této pozici lehce ohnutá v koleni. V postavení vůči volantu byste se měli opření s nataženýma rukama dotýkat zápěstím obruče volantu.

Držení volantu

Jednou a pro vždy, používejte dvě ruce! Řízení je tak jistější a auto samotné vám toho tímto způsobem řekne mnohem více, nesmíte však držet volant křečovitě. A zapomeňte na polohu za deset dvě”. Pokud tedy po sepnutí airbagu nechcete parádní tetovačku“ od hodinek na čele. Volanty jsou dimenzovány pro držení “tři čtvrtě na tři”.