NajdiKáru - soukromá inzerce ojetých aut, bez autobazaru, bez provize!

Jak poznat, že se pod soukromou inzercí skrývá bazar

Pokud hledáte ojeté auto v soukromé inzerci, tak asi nechcete nakupovat v bazaru. To dá rozum. Nicméně se autobazarům a jiným profesionálním prodejcům nevyhnete. Pokud tedy nevybíráte na NajdiKáru, kde si dáváme záležet na tom, aby inzerce byla skutečně jen a pouze soukromá. Jak ale poznáte, že se opravdu nejedná o autobazar?

Nadpis inzerátu

U nás na NajdiKáru máme jasně daný formát názvu inzerátu, aby bylo vyhledávání co nejjednodušší. Jiné portály to tak ale nemají a nahrávají tím do karet bazarům. Většinou je poznáte podle velkých písmen, vykřičníků a nahuštěných speciálních znaků. Obecně rádi v nadpise používají cokoliv, co jejich inzerát zvýrazní. Typické jsou taky nahuštěné informace, nám toho o autě řekli co nejvíce hned v názvu inzerátu. Pokud na konci ještě doplní “TOP STAV” už je skoro jisté, že se jedná o autobazar.

 

Fotografie

Pokud člověk fotí auta často, je to poznat. Vyšší rozlišení fotografií jen utvrdí v dojmu. Samozřejmě neříkáme, že soukromníci neumějí fotit, nebo že mají vždy špatné rozlišení. Tak či tak je to ale jedna z nápověd, že se jedná o autobazar.

Na fotografiích si taky všímejte, jak auto vypadá. Pokud je například v interiéru vidět papírové koberečky, většinou není nad čím přemýšlet. Ty dávají klasicky do umytých aut autobazary, aby je lidé při projížďkách zbytečně nezašpinili.

A na konec – pozadí. Pokud je vůz focen u autobazaru, máte asi jasno.

 

Formát registrační značky

Když už jsme byli u fotografií, další věc, která indikuje autobazar, je formát registrační značky. V inzerci se občas objeví vozidlo s “manipulační značkou”. Poznáte je podle zelené barvy a jiného formátu: písmeno, mezera a čtyři číslice.

 

Informace v popisu inzerátu

Hned po fotkách je toto asi nejsnazší vodítko k odhalení bazaristy. Pokud vám popisek přijde až moc unifikovaný, strukturovaný a obsahuje slova jako garance najetých kilometrů” nebo “možnost financování”, máte jasno. Za pozornost stojí I datum technické prohlídky. Pokud má auto čerstvě po prohlídce a původ v jiné zemi, jde většinou o překupníka.