NajdiKáru - soukromá inzerce ojetých aut, bez autobazaru, bez provize!

Dvě věci, které stojí za to zvážit před koupí auta

Na internetu najdete spousty rad o tom, jak správně vybrat ojeté auto. Bohužel, ne na všechny z nich se dá spolehnout. Zvlášť co se týče internetových diskuzí – z těch se stalo útočiště přemoudřelých všeználků. Můžete se například dozvědět, že “fordem tam a vlakem zpátky”, “alfu nikdy nebrat” nebo “htp 1.2 ani zadarmo”. Na druhou stranu se můžete setkat i s opačným názorem. Proto raději vždy důvěřujte jen profesionálům, kteří vědí, o čem mluví.

1.      Informace o vybraném vozu před koupí

Informace o vozu jsou samozřejmě obsaženy v popisu auta… ale ne vždy všechny. A pokud jsou, tak nemusí být pravdivé. Většina lidí přece nemá šanci poznat například přetočený tachometr, nebo to, že bylo auto v minulosti bourané.

Proto doporučujeme si s sebou vzít k prohlídce auta někoho, kdo autům opravdu rozumí. Kamaráda, známého automechanika, strejdu nebo zkrátka kohokoliv, kdo se v autech vyzná. Že nikoho takového nemáte? I s takovou možností počítáme a proto u nás můžete využít služby prohlídky vozu profesionálním automechanikem. Ten snadno odhalí vady, které mohou být na první pohled skryté a přinejmenším tak spustí debatu s prodávajícím o ceně.

2.      Cena běžného provozu

 S koupenou ojetinou se na ceně provozu podílí dvě základní veličiny, pokud tedy zanedbáme samotnou spotřebu auta. Jedná se o cenu průběžného servisu a dostupnost náhradních dílů. Co se týče průběžného servisu, který budete s ojetým vozem jistě provádět častěji než s novým, je cena určena především technickou složitostí vozu. Zpravidla platí, že čím novější vůz, tím složitější konstrukce, tím pádem složitější průběh servisu a to se odrazí na penězích, které bude mechanik požadovat.

Dostupnost náhradních dílů je určena nejen značkou vozu, ale ve velké míře také četností modelu na českých silnicích. Zkrátka čím vice stejných aut na cestách, tím dostupnější jak originální díly, tak díly z druhovýroby. Navíc se vám může poštěstit a najdete potřebný díl I na autovrakovišti za pár korun.