NajdiKáru - soukromá inzerce ojetých aut, bez autobazaru, bez provize!

Smolná sedmička, aneb lži, které uslyšíte v autobazarech

Mezi dobré návyky při kupování auta je ostražité jednání s autobazary. Koneckonců, autobazary žijí z toho, že buď donutí jednu stranu prodat levně, nebo druhou stranu koupit draho. Ideálně obojí. Proto jsme dali dohromady 7 lží které indikují, že bazarista, se kterým komunikujete, to s vámi nemyslí moc dobře.

Jistě, to auto tady máme

Tuto lež většinou uslyšíte po telefonu. Našli jste na internetu naprosto skvělé auto, které odpovídá všem vašim požadavkům a je za těžko uvěřitelnou cenu. No nádhera! Tak voláte do bazaru, jestli ho ještě mají a jste ujištěni, že zatím ano. Ještě než zavěsíte telefon, jste na cestě. Po příjezdu vám bazarista s lítostí ohlásí, že už vás bohužel někdo předběhl, ale že má jiné, velmi podobné. A kdo by se na něj nepodíval, když už musel vážit cestu? Toto je typický příklad tzv. volavky, která vás má navnadit k tomu, abyste přijeli do bazaru osobně.

 

Jsem soukromá osoba a s autem denně jezdím

Další ze lží, bohužel dost častá. Narazíte v soukromé inzerci na auto a prodávající vás ujistí, že je soukromá osoba a auto je jeho. Až na místě pak zjistíte, že se jedná buď o dovozce nebo přímo autobazar. No a když už jste dojeli, tak se přece podíváte, podobně jako v předešlém případě.

 

Auto je v top stavu

Ono se toho v popisku nebo po telefonu dá napovídat opravdu hodně. Bohužel se ale většinou nejedná o realitu. Potom přijdete do autobazaru a ještě u brány se dozvíte první závady, které jsou ale tak “nepodstatné”, že je ani nemělo cenu psát do inzerátu. Přece jen jsou to drobnosti a můžeme se domluvit na ceně…

 

Auto k výkupu výhodou

Ale ne pro vás… Tuto možnost vám většinou nabídnou až na místě. A pokud nad ní budete uvažovat, tak se dozvíte, že vaše současné auto je sotva pojízdný vrak, za který skoro nic nedostanete. Bohužel se někteří lidé nechají zlákat jednoduchostí koupě a prodeje a na výkup svého vozu kývnou.

 

Za lepší cenu takové auto neseženete

…leda byste hledali! Většinou bývají ceny autobazarů naopak o něco vyšší než vozy ze soukromé inzerce. Proto je dobré se před koupí trošku porozhlédnout a zjistit, kde se cena auta reálně pohybuje.

 

Tohle bych vám neměl říkat!

Pokud už prodejce vyplýtval všechny triky k prodeji vozu, má ještě většinou v rukávu ještě jedno eso. A to je nějaká “důvěrnost”. Například vám řekne smyšlené zisky z provize, nebo jakou má marži na autech a podobně. Většinou se v takové chvíli snaží tvářit jako váš nejlepší kamarád, který by vám přece nikdy nelhal! Dobrá rada je zaměřit se na auto, ne na prodejce.

 

Počkejte zatím tady, hned budu u vás

Jedna z nejpromyšlenější a zároveň nejpodlejších triků, vetšinou uplatňovaný většími autobazary. Vážně uvažujete nad koupí vozu, povětšinou s sebou máte ještě jednu osobu, například manželku nebo kamaráda. Prodejce se vám celou dobu věnuje, až pak mu najednou zazvoní telefon a nechá vás sedět v místnosti samotné. Nebylo by na tom nic zlého, kdyby v místnosti nebyly mikrofony, které zaznamenávají váš rozhovor o voze. Po jisté době pak přikráčí do místnosti prodejce a světe div se! Má vypracované řešení na koupi vozu přesně pro vás na míru! Jak to asi udělal…

 

Prodej vozů je zkrátka především byznys, kdy se každý snaží vydělat na každém. Proto doporučujeme dvě věci: kupovat auta vždy od soukromých majitelů a na nákup se vždy připravit.